Oświetlenie spełnia bardzo ważną funkcję, nie tylko w naszych domach, ale także w samochodach. Każdy z kierowców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sprawne światła mogą uchronić nas przed wieloma niebezpiecznymi sytuacjami, szczególnie podczas jazdy nocą. W sytuacji, kiedy zauważymy, że któreś ze świateł nie działa prawidłowo, powinniśmy się temu przyjrzeć. Niekiedy okazuje się, że wystarczy wymiana żarówki ale czasami problem leży głębiej – trzeba wymienić włącznik światła. Tak też było w moim przypadku, gdzie zdecydowałem się na wymianę włącznika świateł awaryjnych.

Kiedy używać świateł awaryjnych?

Zawsze, kiedy musimy ostrzec innych kierowców o danym niebezpieczeństwie. Idealnym przykładem będzie postój auta spowodowany awarią bądź też wypadek samochodowy, w którym braliśmy udział.

Czy w każdym samochodzie muszą znaleźć się światła awaryjne?

Ten rodzaj świateł jest obowiązkowym wyposażeniem każdego pojazdu. Co więcej, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że światła awaryjne działają nawet bez włączonego zapłonu.

Kiedy nie używać świateł awaryjnych?

Przede wszystkim podczas holowania samochodu. Ponadto, w sytuacji kiedy chcemy '”przeprosić” lub „podziękować” kierowcy również nie powinniśmy używać do tego wspomnianych świateł. Przy nieprawidłowym parkowaniu w niedozwolonym miejscu także nie można włączać świateł awaryjnych. W przeciwnym razie grozi nam mandat w wysokości kilkuset złotych.