Wymiana gałki i mieszka biegów - Golf IV

Golf IV jest jednym z najbardziej popularnych aut na świecie. Wymiana poszczególnych części nie wymaga specjalnych umiejętności. Dotyczy to chociażby wymiany gałki i mieszka biegów. Jest to niezwykle proste zadanie. Ważne, aby mieszek był wykonany z dobrej jakościowo naturalnej skóry, która pozwoli na jego długotrwałe użytkowanie.

Jak zabrać się za wymianę mieszka na biegi w golfie IV?

Prosta i zrozumiała instrukcja na pewno przyda się niejednemu kierowcy.
W pierwszej kolejności należy wyciągnąć ramkę montażową z tunelu poprzez pociągnięcie jej do góry i poruszanie. Następnie musimy odwrócić ją, dzięki czemu widoczna będzie gałka zmiany biegów oraz jej mocowanie. W związku z tym, że jest ona bezpośrednio połączona z mieszkiem, musimy zająć się demontażem całości.

W tym celu trzeba odpowiednio poluźnić metalowy pierścień ściskający dolną część gałki, aby można było ją ściągnąć z drążka. Możemy użyć do tego płaskiego śrubokręta. Musimy również pamiętać o rozdzieleniu gałki od mieszka. Konieczne będzie zsunięcie czarnego pierścienia, który znajdziemy poprzez przewrócenie mieszka na lewą stronę.

Kolejno, musimy użyć płaskiego śrubokręta i poruszać nim celem zsunięcia pierścienia, dzięki czemu możliwe będzie oddzielenie gałki od mieszka. Ważne, aby wykonywać to starannie i ostrożnie, aby niczego nie uszkodzić. Potem wystarczy przewrócić mieszek na lewą stronę, a następnie włożyć gałkę zmiany biegów.

Musimy pamiętać o dopasowaniu szwów do danego wzoru na gałce. Dopiero po tej czynności możliwe jest nałożenie czarnego pierścienia oraz jego dociśnięcie. Na sam koniec wystarczy zamontować gałkę z powrotem na drążku, jednocześnie pamiętając o ściśnięciu metalowego pierścienia i wciśnięciu ramki w tunel. I gotowe 🙂

Zapraszam do oglądania