W każdym garażu musimy zadbać nie tylko o praktyczne sprzęty, ale powinniśmy także zapewnić sobie dogodne warunki pracy. Chyba każdy z nas chce się czuć swobodnie i komfortowo we własnym garażu, ponieważ znacząco wpływa to na wykonywanie poszczególnych napraw. Kolejnym etapem zmian w moim garażu jest malowanie, wymiana bramy oraz założenie instalacji elektrycznej.

Malowanie garażu

W pierwszej kolejności rozeznałem się z rodzajami farb, które będą odpowiednie do pomalowania ścian, sufitu, jak i posadzki. Jeśli chodzi o sufit, zdecydowałem się na koro czarny, który dał naprawdę ciekawy efekt. Z kolei ściany pomalowałem na jasny szary.

Wymiana bramy garażowej

Początkowo w moim garażu użytkowałem starą drewnianą bramę, która niestety nie sprostała moim oczekiwaniom, dlatego postanowiłem wymienić ją na lepszą, nowoczesną i zdecydowanie bardziej praktyczną. Wybór padł na bramę uchylną, w kolorze antracyt. Wygląda naprawdę fajnie i jest prosta w obsłudze. Wymiana przebiegła dość sprawnie i bezproblemowo.

Nowa instalacja elektryczna

Oczywiście w żadnym garażu nie może zabraknąć bezpiecznej instalacji elektrycznej, którą założyłem samodzielnie przy użyciu niezbędnych akcesoriów. Wszystko wyjaśnione jest w filmie. Najważniejsze, aby dobrze zaplanować sobie umieszczenie gniazdek w najbardziej przydatnych miejscach. Ich lokalizacja nie może być przypadkowa, zarówno w garażu, jak i w kanale.